Vstupní vyšetření

img

Vstupní vyšetření

Dentální hygiena Židlochovice

Vstupní návštěva dentální hygieny zahrnuje soubor preventivních opatření, jejichž cílem je předcházet vzniku zubních kazů, zánětů dásní i parodontitidě, a tím si udržet vlastní zuby po celý život. Jedná se o profesionální čištění zubů od nánosů, které tam nepatří, a jejich usazení poškozuje zubní sklovinu a dásně.

Úsměv ikona

Vhodné pro těhotné a kojící ženy

ZUB ikona

Vhodné při léčbě fixními rovnátky

kontrolni-vysetreni-ikona

Nevhodné pokud máte opar nebo aftu, pokud jste nemocní nebo nachlezení

ZUB ikona

Vhodné pro pacienty se zubními náhradami, korunkami či můstky

Dentální hygiena Židlochovice

KROK 1

Vstupní konzultace

Dentální hygienistka vám vysvětlí celý průběh dentální hygieny, abyste o všem co se bude dít, byli informováni. Od začátku zhodnocení aktuálního stavu dutiny ústní až po finální výsledek. V MK Dent vždy přesně víte, co jsme ve vaší dutině ústní udělali.

MK Dent, Magdalena Kubová, DiS.

Krok 2 

Odstranění zubního kamene

Prvním krokem na cestě k zdravému úsměvu je odstranění zubního kamene. Jak probíhá toto čištění? Dle stavu chrupu volíme manuální nebo ultrazvukové čištění. Hygienistka pomocí ultrazvukového zařízení odstraňuje zubní kámen. Tato metoda je velmi rychlá a ve spojení s mechanickým čištěním i mimořádně efektivní.

Dentální hygiena

Krok 3.

Pískování – Air-flow

Hodně lidí je přesvědčeno, že pískování ničí zubní sklovinu. Opak je pravdou! Pískování funguje na jednoduché bázi spojení vody, prášku a vzduchu. Směs těchto tří elementů je na zuby tryskána pod tlakem s použitím jemných krouživých pohybů. V případě pískování tak jde o bezbolestné odstranění různých nežádoucích pigmentací a povlaků z povrchu vašich zubů.

Dentální hygiena

Krok 4.

Instruktáž pro pacienta

Dentální hygiena je stejně důležitá jako ostatní běžné činnosti během dne. Proto vám pečlivě vysvětlíme i to, jakým způsobem a jakými pomůckami byste měli vaše zuby každý den čistit. Naším cílem není jenom problém řešit, ale i problému předcházet a udržovat vaše zuby a dutinu ústní ve výborném stavu. Proto vám na papíře zaznačíme, jak a mezi které zuby používat mezizubní kartáčky. Také vám doporučíme správný výběr kartáčku a zubní pasty.

Fluoridace zubů

Krok 5.

Fluoridace zubů

Fluoridace zubů patří mezi účinné preventivní prostředky, které dokáží předcházet zubním kazům a snižují citlivost zubů. Kromě každodennímu čištění zubů, myslete i na fluoridaci. Stačí pouze jedenkrát týdně. Fluoridace zvyšuje odolnost zubní skloviny vůči zubnímu kazu.