Služby dentální hygieny

img

Služby dentální hygieny

vysetrenie-ikona

Vstupní vyšetření

Vstupní vyšetření zahrnuje odebrání anamnézy, dále vyšetření stavu zubů, dásní a parodontu. Následuje motivace, kdy vám sdělíme stav vaší dutiny ústní a vše podstatné ukážeme v zrcátku. Také si vysvětlíme jak vzniká zubní kaz, zubní kámen, zánět dásní a parodontitida (lidově parodontóza). 

Dalším krokem je samotné ošetření, které obsahuje odstranění zubního kamene pomocí ultrazvuku a ručních nástrojů. Dále odstranění zubního plaku a pigmentací pomocí pískovače Air-flow nebo pomocí depurace pastou. 

Po ošetření následuje vyměření správných velikostí mezizubních kartáčků, případně doporučení dalších pomůcek. A jako poslední vás čeká nácvik správných technik čištění.

kontrolni-vysetreni-ikona

Kontrolní vyšetření

Kontrolní vyšetření zpravidla navazuje po vstupní návštěvě v rozmezí 2 týdnů až 1 měsíce. Zahrnuje kontrolní vyšetření stavu zubů, dásní a parodontu. Následuje motivace, kdy vám sdělíme stav vaší dutiny ústní a vše podstatné ukážeme v zrcátku.

Dalším krokem je samotné ošetření, které obsahuje odstranění zubního kamene pomocí ultrazvuku a ručních nástrojů. Dále odstranění zubního plaku a pigmentací pomocí pískovače Air-flow nebo pomocí depurace pastou. 

Po ošetření následuje kontrola a přeměření správných velikostí mezizubních kartáčků, případně doporučení dalších pomůcek. A jako poslední vás čeká opakovaný nácvik správných technik čištění.

Po stabilizaci stavu je pacient uveden to recallu, což je opakovaná kontrolní návštěva většinou po 6 měsících (v určitých případech i po 3 měsících).

detska-nasteva-ikona

Dětská návštěva

Dětská návštěva zahrnuje odebrání anamnézy, dále vyšetření stavu zubů a dásní. Následuje motivace, kdy vám i vašemu dítěti sdělíme stav vaší dutiny ústní a vše podstatné ukážeme v zrcátku. Také si vysvětlíme jak vzniká zubní kaz, zubní kámen, zánět dásní a co je to zubní povlak.

Dalším krokem je samotné ošetření, které obsahuje odstranění zubního kamene pomocí ultrazvuku a ručních nástrojů. Dále provádíme odstranění zubního plaku a pigmentací pomocí pískovače Air-flow nebo pomocí depurace pastou. 

Po ošetření následuje doporučení správných pomůcek. A jako poslední vás i vaše dítě čeká nácvik správných technik čištění.

hloubkove-cisteni-ikona

Hloubkové čištění

Jedná se o pokročilou terapii, kdy se odstraňují depozita zubního kamene pod dásní. Toto ošetření se zpravidla provádí u pacientů s parodontitidou (lidově parodontózou). K ošetření se používají především speciální ruční nástroje, případně ultrazvuk. 

ZUB ikona

Domácí bělení zubů

Při tomto bělení se vám odeberou otisky zubů, které se pošlou do zubní laboratoře, kde vyrobí bělící nosiče přímo vám na míru. Do těchto nosičů si poté doma aplikujete bělící gely po dobu přibližně 3 týdnů.

ZUB ikona

Kombinované bělení

Při tomto bělení se vám odeberou otisky zubů, které se pošlou do zubní laboratoře, kde vyrobí bělící nosiče na míru. Do těchto nosičů si poté doma aplikujete bělící gely po dobu 14 dnů. Po této fázi, tedy 15. den bělení následuje ordinační bělení v ordinaci. Poslední týden aplikujete opět domácí bělení.