Kontrolní vyšetření

img

Kontrolní vyšetření

Dentální hygiena Židlochovice

Dentální hygiena není jednorázová záležitost. Protože se snažíme především předcházet různým problémům v dutině ústní, je nutné docházet na dentální hygienu pravidelně. Jedná se kontrolní vyšetření, profesionální čištění zubů a doporučení vhodných pomůcek. 

Úsměv ikona

Vhodné pro těhotné a kojící ženy

ZUB ikona

Vhodné při léčbě fixními rovnátky

kontrolni-vysetreni-ikona

Nevhodné pokud máte opar nebo aftu, pokud jste nemocní nebo nachlezení

ZUB ikona

Vhodné pro pacienty se zubními náhradami, korunkami či můstky

Dentální hygiena Židlochovice

KROK 1

Konzultace

Dentální hygienistka vám vysvětlí celý průběh dentální hygieny, abyste o všem co se bude dít, byli informováni. Od začátku zhodnocení aktuálního stavu dutiny ústní až po finální výsledek. V MK Dent vždy přesně víte, co jsme ve vaší dutině ústní udělali.

MK Dent, Magdalena Kubová, DiS.

Krok 2 

Odstranění zubního kamene

Prvním krokem na cestě k zdravému úsměvu je odstranění zubního kamene. Dle stavu chrupu volíme manuální nebo ultrazvukové čištění. Hygienistka pomocí ultrazvukového zařízení odstraňuje zubní kámen. Tato metoda je velmi rychlá a ve spojení s mechanickým čištěním i mimořádně efektivní.

Dentální hygiena

Krok 3.

Pískování – Airflow

Hodně lidí je přesvědčeno, že pískování ničí zubní sklovinu. Opak je pravdou! Pískování funguje na jednoduché bázi spojení vody, prášku a vzduchu. Směs těchto tří elementů je na zuby tryskána pod tlakem s použitím jemných krouživých pohybů. V případě pískování tak jde o bezbolestné odstranění různých nežádoucích pigmentací a povlaků z povrchu vašich zubů.

Dentální hygiena

Krok 4.

Reinstruktáž pro pacienta

Žádný učený z nebe nespadl. Toto platí i o čištění zubů. Proto je potřeba správnou techniku čištění neustále opakovat a pilovat k dokonalosti. Důležitá je také kontrola správnosti pomůcek a velikostí mezizubních kartáčků.

Fluoridace zubů

Krok 5.

Fluoridace zubů

Fluoridace zubů patří mezi účinné preventivní prostředky, které dokáží předcházet zubním kazům a snižují citlivost zubů. Kromě každodennímu čištění zubů, myslete i na fluoridaci. Stačí pouze jedenkrát týdně. Fluoridace zvyšuje odolnost zubní skloviny vůči zubnímu kazu.