Dětská návštěva

img

Dětská návštěva

Dentální hygiena děti

Dentální hygiena u dětí je velice důležitá. Je nutné, aby se dítě i jeho rodiče naučili jak o zuby pečovat. Můžete si tak v budoucnu ušetřit spoustu starostí. Dentální hygiena zahrnuje soubor preventivních opatření, jejichž cílem je předcházet vzniku zubních kazů. U dětských zubů se zubní kazy šíří velmi rychle, proto je důležité, aby vůbec nevznikly.

Úsměv ikona

Vhodné i pro nejmenší

ZUB ikona

Vhodné pro děti s fixními rovnátky

kontrolni-vysetreni-ikona

Nevhodné pokud máte opar nebo aftu, pokud jste nemocní nebo nachlazení

Dentální hygiena děti

KROK 1

Vstupní konzultace

Dentální hygienistka vám vysvětlí celý průběh dentální hygieny, abyste o všem co se bude dít, byli informováni. Od začátku zhodnocení aktuálního stavu dutiny ústní až po finální výsledek. V MK Dent vždy přesně víte, co jsme ve vaší dutině ústní udělali.

MK Dent, Magdalena Kubová, DiS.

Krok 2 

Odstranění zubního kamene

Prvním krokem na cestě k zdravému úsměvu je odstranění zubního kamene. Jak probíhá toto čištění? Dle stavu chrupu volíme manuální nebo ultrazvukové čištění. Hygienistka pomocí ultrazvukového zařízení odstraňuje zubní kámen. Tato metoda je velmi rychlá a ve spojení s mechanickým čištěním i mimořádně efektivní.

Dentální hygiena

Krok 3.

Depurace – leštění zubů

Po odstranění zubního kamene zuby vždy zaleštíme speciální depurační pastou. V případě depurace jde o bezbolestné odstranění různých nežádoucích pigmentací a povlaků z povrchu zubů.

Dentální hygiena děti

Krok 4.

Instruktáž pro pacienta i rodiče

Dentální hygiena je stejně důležitá jako ostatní běžné činnosti během dne. Proto vám pečlivě vysvětlíme i to, jakým způsobem a jakými pomůckami byste měli zuby vašeho dítěte každý den čistit. Naším cílem není jenom problém řešit, ale i problému předcházet a udržovat tak zuby a dutinu ústní ve výborném stavu. Také vám doporučíme správné pomůcky k čištění.

Fluoridace zubů

Krok 5.

Fluoridace zubů

luoridace zubů patří mezi účinné preventivní prostředky, které dokáží předcházet zubním kazům a snižují citlivost zubů. Kromě každodennímu čištění zubů, myslete i na fluoridaci. Stačí pouze jedenkrát týdně. Fluoridace zvyšuje odolnost zubní skloviny vůči zubnímu kazu.