Příspěvky na dentální hygienu v roce 2023

Příspěvky na dentální hygienu
05 Úno 2023

Příspěvky na dentální hygienu v roce 2023

Jako každý rok, přispívají některé zdravotní pojišťovny na ošetření dentální hygieny. Níže jsme si pro vás připravili kompletní přehled .

Všeobecná zdravotní pojišťovna 111

Příspěvek pro děti do 18 let

Děti od 1 roku do 18 let mají nárok na čerpání příspěvku ve výši 500 korun. O příspěvek lze požádat jednou ročně pomocí formuláře v aplikaci Moje VZP.

Příspěvek pro dospělé

Dospělí mají nárok na čerpání příspěvku ve výši 500 korun. O příspěvek lze požádat jednou ročně pomocí formuláře v aplikaci Moje VZP. Podmínkou je absolvování preventivní prohlídky u praktického lékaře, a to v posledních 24 měsících před podáním žádosti.

Příspěvek pro těhotné ženy a maminky po porodu

Těhotné ženy a maminky do 1 roku po porodu mají nárok na čerpání příspěvku ve výši až 3 500 korun. O příspěvek lze požádat pomocí formuláře v aplikaci Moje VZP nebo osobně na pobočce pojišťovny.

Příspěvek pro dárce krve

Dárci krve  mají nárok na čerpání příspěvku ve výši 1000 korun. O příspěvek lze požádat pomocí formuláře v aplikaci Moje VZP nebo osobně na pobočce pojišťovny. Podmínkou je absolvování minimálně dvou odběrů.

Zdravotní pojišťovna ministerstva vnitra 211

Příspěvek pro děti do 18 let

Děti do 18 let mají nárok na čerpání příspěvku ve výši až 1 500 korun na nácvik správné techniky čištění. O příspěvek lze požádat jednou ročně osobně na pobočce pojišťovny nebo prostřednictvím E-komunikace. Podmínkou je, že doklad za ošetření nesmí být starší 3 měsíců.

Příspěvek pro dospělé

Dospělí mají nárok na čerpání příspěvku ve výši 500 korun na nácvik správné techniky čištění. O příspěvek lze požádat jednou ročně osobně na pobočce pojišťovny nebo prostřednictvím E-komunikace. Podmínkou je, že doklad za ošetření nesmí být starší 3 měsíců.

Příspěvek pro těhotné a maminky po porodu

Těhotné ženy a maminky po porodu mají nárok na čerpání příspěvku ve výši až 3 000 korun na nácvik správné techniky čištění. O příspěvek lze požádat osobně na pobočce pojišťovny nebo prostřednictvím E-komunikace. Podmínkou je, že doklad za ošetření nesmí být starší 3 měsíců.

Příspěvek pro dárce krve

Dárci krve mají nárok na čerpání příspěvku ve výši až 2 000 korun na nácvik správné techniky čištění. O příspěvek lze požádat jednou ročně osobně na pobočce pojišťovny nebo prostřednictvím E-komunikace. Podmínkou je, že doklad za ošetření nesmí být starší 3 měsíců.

Oborová zdravotní pojišťovna 207

Příspěvek pro všechny

Všichni pojištěnci mohou žádat o příspěvek na dentální hygienu do výše 50 % účtenky, maximálně je to 1000 korun. O příspěvek lze požádat jednou ročně osobně na pobočce pojišťovny nebo prostřednictvím aplikace VITAKARTA. Podmínkou je, že doklad za ošetření nesmí být starší 3 měsíců.

Průmyslová zdravotní pojišťovna 205

Příspěvek pro všechny

Všichni pojištěnci mohou žádat o příspěvek na dentální hygienu do výše 500 korun. Podmínkou je registrace a čerpání bodů z BONUS PLUS KLUBU. O příspěvek lze požádat jednou ročně osobně na pobočce pojišťovny nebo prostřednictvím aplikace “Zdraví v mobilu”. 

Zaměstnanecká pojišťovna Škoda 209

Příspěvek pro děti do 18 let

Děti do 18 let mají nárok na čerpání příspěvku ve výši 700 korun. O příspěvek lze požádat elektronicky, a to e-mailem.

Příspěvek pro dospělé

Dospělí mají nárok na čerpání příspěvku ve výši 200 korun. O příspěvek lze požádat elektronicky, a to e-mailem.

Příspěvek pro těhotné ženy

Těhotné ženy mají nárok na čerpání příspěvku ve výši 500 korun. O příspěvek lze požádat elektronicky, a to e-mailem.

Příspěvek pro dárce krve

Dárci krve mají nárok na čerpání příspěvku ve výši 1 000 korun. O příspěvek lze požádat elektronicky, a to e-mailem.

Revírní bratrská pokladna, zdravotní pojišťovna 213

Příspěvek pro děti do 18 let

Děti do 18 let mají nárok na čerpání příspěvku ve výši 500 korun. O příspěvek lze požádat jednou ročně osobně na pobočce pojišťovny nebo prostřednictvím aplikace my213.

Příspěvek pro dospělé

Dospělí mají nárok na čerpání příspěvku ve výši 500 korun. O příspěvek lze požádat jednou ročně osobně na pobočce pojišťovny nebo prostřednictvím aplikace my213.

Příspěvek pro těhotné ženy

Těhotné ženy mají nárok na čerpání příspěvku ve výši 500 korun. O příspěvek lze požádat jednou ročně osobně na pobočce pojišťovny nebo prostřednictvím aplikace my213.

Příspěvek pro dárce krve

Dárci krve mají nárok na čerpání příspěvku ve výši až 3 000 korun. O příspěvek lze požádat jednou ročně osobně na pobočce pojišťovny nebo prostřednictvím aplikace my213.

Vojenská zdravotní pojišťovna 201

Příspěvek pro všechny

Všichni pojištěnci mohou žádat o příspěvek na dentální hygienu do výše 500 korun. O příspěvek lze požádat jednou ročně osobně na pobočce pojišťovny nebo prostřednictvím aplikace Zdraví na klik. 

Příspěvek pro vojáky, veterány či jejich příbuzné

Všichni pojištěnci mohou žádat o příspěvek na dentální hygienu do výše 700 korun. O příspěvek lze požádat jednou ročně osobně na pobočce pojišťovny nebo prostřednictvím aplikace Zdraví na klik. 

Kompletní informace naleznete také na webových stránkách asociace dentálních hygienistek.