Kombinované bělení zubů

Image_kombinované bělení zubů
11 Pro 2022

Kombinované bělení zubů

Téměř každý z nás by měl rád dokonale bílé zuby jako z televizní reklamy. Barva zubů je sice dána geneticky, ale také velmi záleží na vaší životosprávě. Pokud kouříte, pijete černý čaj nebo pijete často kávu, budou vám zuby postupem času tmavnout. Na dosáhnutí dokonale bílých zubů v MK Dent používáme kombinované bělení zubů od společnosti Purewhitening, která vyrábí přípravky v České republice. Výrobce garantuje vybělení zubů, které vám vydrží až do konce života.

Na jakém principu funguje bělení zubů?

Pouze peroxid vodíku dokáže vybělit zuby. Ve stomatologii se k bělení zubů používá již zmíněný peroxid vodíku nebo také karbamid peroxid.

Jakmile je bělící gel aplikován na sklovinu, prostupuje dovnitř zubu, kde dochází k štěpení dvojných vazeb chromogenů (barevných pigmentů) na jednoduché, tímto se zub stává opticky světlejším. 

Je bělení zubů bezpečné?

Pokud je bělení zubů prováděno specialistou (dentální hygienistkou, zubním lékařem), je bělení naprosto bezpečné. Peroxid vodíku se k bělení zubů používá již více než 100 let a za celou dobu jeho používání nebyl nahlášen jediný případ, kdy by bělení jakkoliv poškozovalo zuby.

Musím dodržovat bílou dietu?

Dobrá zpráva pro vás – není! Pokud jste milovníky kávy nebo čaje, během bělení se vašeho oblíbeného nápoje vzdávat nemusíte. Přesto vám  doporučejeme si po kávě nebo červeném víně vyčistit zuby. 

Vybělí mi to i výplně nebo implantáty?

Bělení dokáže vybělit pouze vlastní zuby. Pokud máte korunky, implantáty nebo výplně u předních zubů, bude nutné po bělení vyměnit.

Jaký je postup kombinovaného bělení zubů?

Původní stav před bělením zubů
Barva zubů před bělením

U kombinovaného bělení zubů se vám jako první odeberou otisku zubů pomocí speciálních lžic a otiskovací hmoty.

Nosiče bělení zubů
Otisky zubů

Tyto otisky se následně pošlou do zubní laboratoře, kde vám vyrobí bělící nosiče na míru. Do těchto nosičů si následně aplikujete bělící gely po dobu 14 dnů. Po této prvotní fázi, tedy patnáctý den bělení, následuje ordinační fáze bělení, která trvá přibližně dvě hodiny a probíhá v ordinaci.

Sada na bělení zubů
Nosiče na bělení a bělící gely

Nejdříve se na dásně nanese ochranná bariéra, aby se zamezilo kontaktu bělícího gelu s dásněmi. Poté se na zuby nanáší bělící gel, který se nechá na zubech působit 15 minut. Tento cyklus se opakuje třikrát. Po ordinační fázi následuje opět bělení doma, které trvá již jen týden. 

Výsledek kombinovaného bělení zubů
Výsledný odstín po vybělení (vzorník označen laserem společnosti GT Mark Česká republika)

Pokud Vás kombinované bělení zubů oslovilo, můžete se u nás objednat.